ONLİNE REZERVASYON

0 (533) 540 93 03

Bıyık Ekimi

Erkekler için bir sembol olan sakal ve bıyıklar, yoksunluğunda veya kaybında psikolojik sorunlar oluşturabiliyor. Son dönemlerde sakal ve bıyık ekimine olan taleplerin arkasında gelişen teknoloji vardır. Secret Sağlık Grubunda Sakal ve bıyık ekimi artık son derece basit ve rahat bir şekilde yapılabiliyor. Kullanılan cihazlar ve ekim hakkında elde edilen yeni bilgiler sakal ve bıyık ekiminin etkili bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlıyor. Artan taleplerde bu doğrultuda yükseldi. Artık bir erkek sakalında veya bıyığında eksiklik yaşıyorsa, ekim yaptırabileceğini biliyor, ertelemiyor ya da oluruna bırakmıyor.

Sakal, bıyık ekimi nasıl yapılıyor?

Sakal ekiminin saç ekimi uygulamasından farklı değildir. Sakal bıyık ekimi, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi estetik açıdan sorunlu bıyık ve sakal bölgesinde yapılan cerrahi işlemdir. Dış görünüm ve özgüven açısından erkeklerin istedikleri sakal ve bıyık yoğunluğuna sahip olmaması, sakal bıyık ekimi operasyonlarının başlıca sebepleridir. Ense bölgesinden donör kıllar alınır ve yüzün sorunlu bölgesine transfer edilir. Lokal anestezi altında uygulanan sakal ya da bıyık ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılır ve işlemin süresini, transfer edilecek kök sayısı belirler.

Sakal ve bıyık ekimi kimlere yapılıyor?

Sakal ve bıyık yoğunluğundan memnun olmayan herkesin bu işlemi yaptırabilir. Özellikle hastalarımız, bir cilt rahatsızlığı sonrasında kıl kaybı yaşamış ya da geçirdiği bir kaza sonrası bölgesel boşlukları olan hastalarımızdır. Ayrıca hormonal sorunları olan, doğuştan sakal ve ya bıyık yoğunluğu sorunu yaşayanlar da bu ekimi yaptırabilirler ve ekim sonrası rahat bir süreç yaşanır.