ONLİNE REZERVASYON

0 (533) 540 93 03

DHI Yöntemi İle Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi, “doğrudan saç ekimi” ya da “kalem tekniği” gibi isimlerle anılan bir saç ekimi uygulamasıdır. DHI Saç Ekimi, FUE yöntemi gibi toplanan saç köklerinin, özel geliştirilmiş kalemler kullanılarak daha kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır. DHI kalemi sayesinde kanal açma ve köklerin ekim işlemi aynı  anda gerçekleştirilmektedir. Operasyonda, özel geliştirilmiş kaleme benzeyen medikal bir alet kullanıldığı için, uygulama “Kalem tekniği” olarak da bilinmektedir.

DHI Saç Ekimi, geliştirildiği günden bu güne hızlı bir şekilde benimsenmiştir. Bunun temel sebebi dhi kalemlerinin sağladığı faydalardır. Şimdi DHI Saç Ekimi tekniğinin avantajları ve uygulanması ile ilgili biraz daha ayrıntıya yer verelim.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanıyor?

DHI Saç ekimi tekniğinin nasıl uygulandığını tam  olarak anlamak için kısaca saç ekimi aşamalarına göz atalım.  Saç ekimi 3 temel aşamadan meydana gelmektedir. Bunlar sırasıyla; greftlerin toplanması, kanalların açılması ve saç köklerinin ekilmesidir.

Direkt saç ekiminde kullanılan medikal kalem sayesinde greftler toplandıktan sonra bu kalemler yardımıyla bir kaç saniye de hem kanalı açar hemde aynı anda içine saç kökünü yerleştirir. Normal yöntemlerde iki ayrı seferde yapılan bu işlem, bu özel kalem benzeri medikal alet sayesinde tek seferde yapılabilir.

Yani DHI Saç Ekimi Yönteminde, kanal açma haricinde normal saç ekim aşamaları izlenir.

-Lokal anestezi uygulanan donör bölgedeki saç kökleri özel bir cihaz yardımıyla gevşetilir ve gevşetilen saç kökleri tek tek donör bölgeden toplanır.-
-Toplanan greftler, içerisinde bir parça doku ve saç kökünü barındırdığı için küçük bir ayrıştırma işleminden geçirilerek tek tek ekime hazır hale getirilir.-
-DHI’de kanal açma işlemi olmadığı için, hazırlanan saç kökleri tek tek özel “implanter” adı verilen kalem görünümlü medikal cihazlara yerleştirilir ve bekletilmeden ekim başlar.
-Doktor saç köklerini özel kalem sayesinde kafa derisine yerleştirir. “Implanter” çok ince sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Doktor tarafından kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur.-
-Bir yandan ekim sürmekte, diğer yandan ayrıştırılan saç kökleri kalemlerin içine yerleştirilmekte olduğu için saç köklerinin bekleme süresi en aza indirilmiştir.-
-DHI kalemi sayesinde en az hasar prensibiyle ekim yapılan saç derisi, hızlı bir iyileşme sürecine girer.-

 

DHI Saç Ekimi Avantajları

-DHI Saç Ekimi ile yapılan operasyonlarda daha sık saç ekimi yapılabilmektedir. Bu da daha doğal bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırır.
-Saç köklerinin bekleme süreci en aza indirgendiği için saç ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olur.
-Saç ekim kalemiyle açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir.
-Var olan saçlara zarar verilmeden, gerekli bölgeye direkt ekim yapma şansı sağlayan DHI saç ekimi, dökülmesi tamamlanmamış kişiler için de artı bir avantaj sağlamaktadır.
-Ekimde saç kökü genişliğinde delikler açılır, bu sayede operasyon en az hasarla tamamlanır.